Ve čtvrtek 17. května se ráno v 5:15 sešlo na nádraží Ostrava-Svinov 44 žáků osmých ročníků a vydalo se vlakem společnosti RegioJet na dvoudenní vlastivědnou exkurzi po stopách pamětihodností i moderního života našeho hlavního města Prahy. Nabitý program pro ně letos připravili vyučující Jana Malá, Jana Tylová, Libor Škop a paní asistentka Kateřina Majková.

Putování celou Královskou cestou doplněné výkladem, komentovaná prohlídka chrámu sv. Víta a Starého královského paláce Pražského hradu ani výstup na Petřínskou rozhlednu naše žáky nezlomil a neodradil od následné procházky večerní Prahou.

Druhý den jsme pak navštívili výukový program v Národním technickém muzeu nebo staroslavný Vyšehrad se hřbitovem osobností. Našli jsme si čas také na návštěvu a zábavu v největším domě hraček v České republice Hamleys a nakonec shlédli na stověžatou Prahu ze Sluneční terasy T-Anker.

Exkurze byla ukončena v pátek ve 21 hodin opět na Svinově. Věříme, že přinesla žákům nejen dostatek poučení a informací, ale také hezkých chvil strávených s kamarády v jednom z nejkrásnějších měst na světě.

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání