Ve dnech 29. 5. – 2. 6. 2018 se žáci II. stupně naší školy zúčastnili studijně-poznávacího zájezdu do Rakouska. Celkem jelo 40 dětí, vedoucí zájezdu byla paní učitelka Renáta Holková, která vykonávala zároveň funkci zdravotníka, a druhý dozor vykonávala paní učitelka Irena Moroňová.

Odjížděli jsme od školy v úterý 29. 5. 2018 ve 22.00 hodin směrem na Vídeň. V ranních hodinách jsme dorazili do města Hallstatt, které je na seznamu UNESCO. Zde jsme si prošli městečkem, potom jsme vyjeli na horu Salzberg, odkud jsme pokračovali do solného dolu Bergwerk – Salzwelten se zážitkovou trasou (bezpečnostní obleky, jízda po dvou skluzavkách a vláčkem 500 metrů až k východu, mezi tím doprovodné slovo místní průvodkyně i s filmovými ukázkami, jak se dříve v dolech pracovalo).

Odpoledne jsme se autobusem přesunuli k soutěsce Liechtensteinklamm, kterou jsme prošli, poté jsme jeli po vysokohorské vyhlídkové silnici Grossglockner Hochalpenstrasse, zastavili jsme se na vyhlídce Franz-Josefs-Höhe ve výšce 2369 metrů. Dolů jsme sjížděli druhou stranou až do vesnice Heiligenblut, kde jsme byli ubytovaní.

Druhý den po snídani jsme odjeli do oblasti Berchtesgadenu, vyjeli jsme místním autobusem na horu Kehlstein po velmi úzké silnici s šesti tunely a pak pěšky tunelem a výtahem k tzv. Orlímu hnízdu postavenému k 50. narozeninám Adolfa Hitlera. Dolů jsme šli pěšky až k našemu autobusu.

Odpoledne jsme se přesunuli k jezeru Königssee, kde jsme se projeli na lodi do místa, kde je velmi dobrá akustika a unikátní ozvěna – plavčík troubil na trumpetu. Po jezeře jsme dojeli na poloostrov s kostelíkem svatého Bartoloměje. Jezero je ledovcového původu a řadí se svou hloubkou 185 metrů k nejhlubším jezerům ve střední Evropě.

Večer jsme se přesunuli autobusem do Salzburgu, kde jsme přenocovali, a poslední den po snídani na nás čekala prohlídka města Salzburg s jeho památkami. Nejdříve jsme vyjeli lanovkou na pevnost Hohensalzburg, kde následovala komentovaná prohlídka. Pak jsme sešli dolů, prohlédli jsme si malý hřbitov a katakomby sv. Petra přímo ve skále. Poté jsme se přesunuli pěšky do centra města do uličky Getreidegasse, kde jsme měli rozchod, viděli jsme rodný dům Mozarta a prohlídku jsme zakončili v zahradách Mirabell.

V 16.00 hodin jsme odjížděli směr ČR. Po cestě zpět jsme míjeli ještě jedno velké jezero Mondsee. U školy jsme byli v 00.30 hodin.

Mgr. Irena Moroňová

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání