Get Adobe Flash player

Náhradní termín informační schůzky k zájezdu do Rakouska je ve středu 9. 5. 2018 v 18,00 hodin v učebně VV. Na schůzce obdrží rodiče konkrétní informace o veškerých praktických záležitostech týkajících se zájezdu, budou zodpovězeny dotazy. Na schůzce se bude rovněž vybírat 50 EUR na vstupy. 

Studijně-poznávací zájezd do Salzburgu a rakouských Alp je plně obsazen. Přihlásit se je možné jako náhradník u Mgr. Renáty Holkové v kabinetě VV, kde také obdržíte všechny informace. 

Číst dál...

Ekologická vycházka ke Dni Země

Žáci čtvrtého ročníku si 26. 4. 2018 připomněli Den Země procházkou do okolí školy, kdy propojili přírodovědné učivo s fyzickou aktivitou. Seznámili se s faunou i flórou jednotlivých ekosystémů probíraných v přírodovědě, uvědomili si jejich vzájemnou propojenost, v krátkém kvízu ověřili své znalosti k dané problematice, formou her zachránili žabky, procvičili paměť i spolupráci v týmech. Díky časovému tlaku vše probíhalo v mírném poklusu, tudíž se zdokonalovala fyzická kondice.

Číst dál...

FOTO V pondělí 16. dubna a ve čtvrtek 19. dubna žáci 3. A  a 3. B jeli na školní exkurzi v rámci týdne akcí věnovaným Dni Země do Centra odpadové výchovy v areálu OZO Ostrava v Ostravě-Kunčicích, kde se jich ujala pracovnice společnosti OZO a zprostředkovala poutavou a pro žáky zábavnou formou vzdělávací program o třídění odpadů. Jmenoval se Ozíci a Skládkoobr.

Číst dál...

Třídy 6. A a 6. B se na začátku dubna zúčastnily spolu se svými třídními učitelkami akce v rámci drogové prevence a navštívili „Revolution train neboli Protidrogový vlak.“ V dalších dnech ve škole psali všichni žáci eseje, v nichž se svěřovali se svými pocity.


Třída 6. A tvořila eseje v hodině občanské výchovy s paní učitelkou Pitnerovou a třída 6. B v hodině slohu s panem učitelem Škopem. Žáci v esejích popisovali, jak probíhala návštěva vlaku, psali děj příběhu, který je varoval před vznikem závislostí. Někteří zdůraznili, co se jim líbilo, z čeho byli překvapeni a byli i tací žáci, kteří se svěřili s tím, že večer den před návštěvou vlaku těžko usínali, protože byli nedočkaví a představovali si, co je v „protidrogovém vlaku“ čeká.

Společně s p.uč. třídními a vyučujícími OV a ČJ vytvořili výtvarně-literární díla, která budou vystavena pro veřejnost. Obě práce si můžete prohlédnout i zde na webu naší školy.

FOTO Tak jako v minulých letech se i tento rok uskutečnil pro žáky sedmých tříd lyžařský kurz ve Skiparku Filipovice. Naši lyžaři a snowboardisté si měli letos možnost vyzkoušet lyžování v extrémně nízkých teplotách, které z kraje týdne klesaly v ranních hodinách až k -15 °C. Mrazivým počasím se však žáci nedali odradit a s odhodláním naučit se něco nového a zdokonalit se v lyžařských dovednostech byli na svahu každý den. Díky dobrému oblečení a častým návštěvám místního bistra, kde se děti mohly občerstvit a ohřát u krbu, zimu zvládly bez sebemenších problémů. Odměnou jim byl každodenně perfektně upravený svah a čtvrteční „azuro“, které jim mohl závidět leckterý vášnivý lyžař.

Číst dál...

FOTO V pátek 9. 3. navštívila třída 9. B Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě, kde si pro žáky připravila paní profesorka Mgr. Petra Kňurová fyzikální workshop a experimenty s měřící sadou Vernier.

Žáci si zopakovali učivo fyziky, které zvládli na základní škole, seznámili se s měřením teslametrem, kdy zkoumali elektromagnetické pole a luxmetrem, jímž zjišťovali osvětlení, stejnosměrný a střídavý proud. Na řadu přišly také výbojky, siloměrná plošina a žáci zjistili, kdy se nacházejí ve stavu beztíže. Pak se pustili do vlastních experimentů a ve skupinách zkoumali tlakové čidlo a sonar a v rámci laboratorních prací naměřili zajímavé hodnoty, které zaznamenali v grafu.

Všichni jsme ocenili různorodost a pestrost fyziky a užili jsme si opravdu vydařené chvilky s fyzikou! Mgr. Marie Zaťková

FOTO Sedmáci a čtyři žáci 9. ročníku se v úterý 31. října 2017 zúčastnili exkurze do Záchranné stanice v Bartošovicích na Moravě. Program zahrnoval 2 části – zajímavou přednášku o Trvale udržitelném rozvoji, která byla velmi názorná a poučná a exkurzi v Domě přírody. Tam shlédli krásné expozice zástupců zvířat volně žijících v CHKO Poodří. Poté následovala procházka po areálu záchranné stanice, kde viděli zvířata, o které se tato stanice stará. Slyšeli hodně rad, jak se chovat v přírodě k volně žijícím zvířatům a doporučení, jak se o ně v případě potřeby postarat. 

Číst dál...

Ve středu 11. října se kolektivy tříd 8.A a 8.B vydaly autobusem do nedalekého města Frýdek-Místek, aby navštívily tamější potravinářskou firmu Marlenka a seznámily se s výrobou v Česku již známých medových dortů podle staroarménské receptury.

Na žáky čekala také bohatá ochutnávka dortu Marlenka, ale i dalších výtečných sladkých výrobků z medu, které se ve firmě v současné době vyrábějí.

Žáci získali nejen mnoho nových poznatků, ale měli také příležitost připomenout si historické události, protože školní exkurze byla doplněna prohlídkou zámku a náměstí ve Frýdku-Místku. Jana Malá, Jan Škapa

FOTO Když ve škole nejde proud, musí se jít tam, kde jde. A v ZOO jít musí, protože v ohradnících zajišťuje bezpečnost, aby zvířata neutekla. A tak se šesté třídy dne 14.9. vydaly do ZOO Ostrava. Paní učitelky Agelová a Bartoňková pro ně připravily dopoledne plné kolektivních her a vyplňování informací o zvířatech na pracovních listech. Spojilo se tedy příjemné s užitečným. Žáci byli ve skupinkách po čtyřech tak, aby v každé skupině byli dva žáci z 6.A a dva z 6.B. Celé dopoledne se tedy mohlo pojmout adaptačně. Žáci měli na pracovních listech úkoly z matematiky, přírodovědy i angličtiny. Pracovali moc hezky a následující den paní učitelky odměnily tři nejúspěšnější týmy. 

FOTO Ve čtvrtek 14. 9. byla ve škole odstávka elektrického proudu, proto jsme se šli učit do přírody. Naštěstí nám bylo počasí příznivě nakloněno. Rozdělili jsme se do deseti skupin, ve kterých jsme měli plnit jednotlivé úkoly, při nichž jsme poznávali živé i neživé přírodniny. Cílem naší vycházky byla přírodní památka Turkov, která se nachází nedaleko naší školy.

Číst dál...

FOTO Sraz šesťáků s třídními učitelkami byl ráno u zastávky Dílny DP, odtud jsme odjížděli objednaným autobusem v 8, 00 hodin, po trase Ostrava-Poruba, Raduň, Hradec nad Moravicí.

Číst dál...

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání