Get Adobe Flash player

FOTO V pátek 9. 3. navštívila třída 9. B Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě, kde si pro žáky připravila paní profesorka Mgr. Petra Kňurová fyzikální workshop a experimenty s měřící sadou Vernier.

Žáci si zopakovali učivo fyziky, které zvládli na základní škole, seznámili se s měřením teslametrem, kdy zkoumali elektromagnetické pole a luxmetrem, jímž zjišťovali osvětlení, stejnosměrný a střídavý proud. Na řadu přišly také výbojky, siloměrná plošina a žáci zjistili, kdy se nacházejí ve stavu beztíže. Pak se pustili do vlastních experimentů a ve skupinách zkoumali tlakové čidlo a sonar a v rámci laboratorních prací naměřili zajímavé hodnoty, které zaznamenali v grafu.

Všichni jsme ocenili různorodost a pestrost fyziky a užili jsme si opravdu vydařené chvilky s fyzikou! Mgr. Marie Zaťková

Na studijně-poznávacím zájezdu do Salzburgu a rakouských Alp je ještě několik volných míst. Přihlásit se je možné u Mgr. Renáty Holkové v kabinetě VV, kde také obdržíte všechny informace. 

Termín: 29. 5. - 2. 6. 2018 (úterý - sobota)

Cena zájezduKč 3990,- zahrnuje:
- dopravu autobusem, 2x ubytování v mládežnických ubytovnách se snídaní, poplatek za vysokohorskou silnici
- komplexní pojištění (léčebné výlohy, odpovědnost, storno zájezdu, úrazové pojištění, pojištění zavazadel), pojištění CK proti úpadku
- průvodce, informační letáky a mapky

Číst dál...

FOTO Sedmáci a čtyři žáci 9. ročníku se v úterý 31. října 2017 zúčastnili exkurze do Záchranné stanice v Bartošovicích na Moravě. Program zahrnoval 2 části – zajímavou přednášku o Trvale udržitelném rozvoji, která byla velmi názorná a poučná a exkurzi v Domě přírody. Tam shlédli krásné expozice zástupců zvířat volně žijících v CHKO Poodří. Poté následovala procházka po areálu záchranné stanice, kde viděli zvířata, o které se tato stanice stará. Slyšeli hodně rad, jak se chovat v přírodě k volně žijícím zvířatům a doporučení, jak se o ně v případě potřeby postarat. 

Číst dál...

Ve středu 11. října se kolektivy tříd 8.A a 8.B vydaly autobusem do nedalekého města Frýdek-Místek, aby navštívily tamější potravinářskou firmu Marlenka a seznámily se s výrobou v Česku již známých medových dortů podle staroarménské receptury.

Na žáky čekala také bohatá ochutnávka dortu Marlenka, ale i dalších výtečných sladkých výrobků z medu, které se ve firmě v současné době vyrábějí.

Žáci získali nejen mnoho nových poznatků, ale měli také příležitost připomenout si historické události, protože školní exkurze byla doplněna prohlídkou zámku a náměstí ve Frýdku-Místku. Jana Malá, Jan Škapa

FOTO Když ve škole nejde proud, musí se jít tam, kde jde. A v ZOO jít musí, protože v ohradnících zajišťuje bezpečnost, aby zvířata neutekla. A tak se šesté třídy dne 14.9. vydaly do ZOO Ostrava. Paní učitelky Agelová a Bartoňková pro ně připravily dopoledne plné kolektivních her a vyplňování informací o zvířatech na pracovních listech. Spojilo se tedy příjemné s užitečným. Žáci byli ve skupinkách po čtyřech tak, aby v každé skupině byli dva žáci z 6.A a dva z 6.B. Celé dopoledne se tedy mohlo pojmout adaptačně. Žáci měli na pracovních listech úkoly z matematiky, přírodovědy i angličtiny. Pracovali moc hezky a následující den paní učitelky odměnily tři nejúspěšnější týmy. 

FOTO Ve čtvrtek 14. 9. byla ve škole odstávka elektrického proudu, proto jsme se šli učit do přírody. Naštěstí nám bylo počasí příznivě nakloněno. Rozdělili jsme se do deseti skupin, ve kterých jsme měli plnit jednotlivé úkoly, při nichž jsme poznávali živé i neživé přírodniny. Cílem naší vycházky byla přírodní památka Turkov, která se nachází nedaleko naší školy.

Číst dál...

FOTO Sraz šesťáků s třídními učitelkami byl ráno u zastávky Dílny DP, odtud jsme odjížděli objednaným autobusem v 8, 00 hodin, po trase Ostrava-Poruba, Raduň, Hradec nad Moravicí.

Číst dál...

FOTO Ve dnech 22. – 26. 5. 2017 se 39 žáků druhého stupně naší školy a 4 naši bývalí žáci zúčastnili poznávacího zájezdu po Švýcarsku a do Legolandu Deutschland.

Číst dál...

FOTO V rámci projektu Příběhy našich sousedů absolvují žáci mnoho aktivit. Jednou z dalších byla ve čtvrtek 18. května 2017 návštěva České televize studia Ostrava. Žáci v projektu natáčeli pamětníky, střihali, vybírali vhodné pasáže a tvořili videa. Proto měli možnost navštívit i místo, kde pracují profesionálové ve svém oboru, což je může při práci v projektu obohatit.

Číst dál...

FOTO Dne 18. 5. 2017 jelo 54 žáků tříd III. A a III. B se svými učitelkami a paní asistentkou na výlet do Kopřivnice a Štramberku. Sraz byl v 8.00 u školy, odjezd v 8.15 od Dílen DPO. První zastávkou bylo Technické muzeum Tatry v Kopřivnici, kde jsme si prohlédli všechny vystavené modely automobilů i expozici Emila a Dany Zátopkových. Po prohlídce, svačině a nakupování suvenýrů jsme se autobusem přemístili do Štramberku.

Číst dál...

FOTOV úterý 2. 5. a ve středu 3. 5. 2017 se žáci 4.A a 4.C zúčastnili exkurze do OZO v Ostravě Kunčicích. Exkurze byla naplánována v rámci svátku Den Země. Program měl název Honzovy rady jak na odpady. Honza provázel děti celým interaktivním programem a podle obsahu programu byly voleny soutěžní otázky. 

Číst dál...

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání