Vážení rodiče,

termín 2. splátky zájezdu do Walesu je 25. 1. 2019 – přineste nebo pošlete po Vašem dítěti prosím do tohoto termínu 3000 Kč v hotovosti do školy p. uč. Renátě Holkové.

Studijně-poznávají zájezd do Walesu (Oxford - Wales - Legoland) se uskuteční v termínu 23. - 28. 5. 2019 (čtvrtek - úterý).

Zájezd je plně obsazen. Pokud chcete, aby Vaše dítě bylo zapsáno na seznam náhradníků, pošlete p. uč. Renátě Holkové závaznou přihlášku bez jakékoliv platby.

Číst dál...

Ve čtvrtek 17. května se ráno v 5:15 sešlo na nádraží Ostrava-Svinov 44 žáků osmých ročníků a vydalo se vlakem společnosti RegioJet na dvoudenní vlastivědnou exkurzi po stopách pamětihodností i moderního života našeho hlavního města Prahy. Nabitý program pro ně letos připravili vyučující Jana Malá, Jana Tylová, Libor Škop a paní asistentka Kateřina Majková.

Putování celou Královskou cestou doplněné výkladem, komentovaná prohlídka chrámu sv. Víta a Starého královského paláce Pražského hradu ani výstup na Petřínskou rozhlednu naše žáky nezlomil a neodradil od následné procházky večerní Prahou.

Číst dál...

FOTO 18.5. 2018 jeli žáci pátých tříd na školní výlet do Moravského krasu. Nejdříve absolvovali  prohlídku Sloupsko–šošůvské jeskyně. Paní průvodkyně velice pečlivě provedla celou početnou výpravu rozsáhlým komplexem dómů, chodeb a podzemních propastí. Na konci prohlídky děti vešly do archeologické lokality -  jeskyně Kůlna, kde žili neandrtálci. Byly zde vystaveny části lebky a čelisti neandrtálského člověka asi 120 000 let staré.

Číst dál...

FOTO Ve čtvrtek 17. 5.se žáci obou třetích ročníků a jejich třídní učitelky vypravili na školní výlet doLiščího mlýna ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Vyjeli jsme 7, 45 od Dílen DPMO, cesta proběhla bez komplikací a na místo jsme dorazili přesně v 9 hodin, kde nás přivítala organizátorka programu a „Velká liška“ - indiánská průvodkyně programem.

Z důvodu špatného počasí jsme se uchýlili do budovy areálu (restaurace), kde nás přivítali další indiánští průvodci.

Číst dál...

Ekologická vycházka ke Dni Země

Žáci čtvrtého ročníku si 26. 4. 2018 připomněli Den Země procházkou do okolí školy, kdy propojili přírodovědné učivo s fyzickou aktivitou. Seznámili se s faunou i flórou jednotlivých ekosystémů probíraných v přírodovědě, uvědomili si jejich vzájemnou propojenost, v krátkém kvízu ověřili své znalosti k dané problematice, formou her zachránili žabky, procvičili paměť i spolupráci v týmech. Díky časovému tlaku vše probíhalo v mírném poklusu, tudíž se zdokonalovala fyzická kondice.

Číst dál...

FOTO V pondělí 16. dubna a ve čtvrtek 19. dubna žáci 3. A  a 3. B jeli na školní exkurzi v rámci týdne akcí věnovaným Dni Země do Centra odpadové výchovy v areálu OZO Ostrava v Ostravě-Kunčicích, kde se jich ujala pracovnice společnosti OZO a zprostředkovala poutavou a pro žáky zábavnou formou vzdělávací program o třídění odpadů. Jmenoval se Ozíci a Skládkoobr.

Číst dál...

Třídy 6. A a 6. B se na začátku dubna zúčastnily spolu se svými třídními učitelkami akce v rámci drogové prevence a navštívili „Revolution train neboli Protidrogový vlak.“ V dalších dnech ve škole psali všichni žáci eseje, v nichž se svěřovali se svými pocity.


Třída 6. A tvořila eseje v hodině občanské výchovy s paní učitelkou Pitnerovou a třída 6. B v hodině slohu s panem učitelem Škopem. Žáci v esejích popisovali, jak probíhala návštěva vlaku, psali děj příběhu, který je varoval před vznikem závislostí. Někteří zdůraznili, co se jim líbilo, z čeho byli překvapeni a byli i tací žáci, kteří se svěřili s tím, že večer den před návštěvou vlaku těžko usínali, protože byli nedočkaví a představovali si, co je v „protidrogovém vlaku“ čeká.

Společně s p.uč. třídními a vyučujícími OV a ČJ vytvořili výtvarně-literární díla, která budou vystavena pro veřejnost. Obě práce si můžete prohlédnout i zde na webu naší školy.

FOTO Tak jako v minulých letech se i tento rok uskutečnil pro žáky sedmých tříd lyžařský kurz ve Skiparku Filipovice. Naši lyžaři a snowboardisté si měli letos možnost vyzkoušet lyžování v extrémně nízkých teplotách, které z kraje týdne klesaly v ranních hodinách až k -15 °C. Mrazivým počasím se však žáci nedali odradit a s odhodláním naučit se něco nového a zdokonalit se v lyžařských dovednostech byli na svahu každý den. Díky dobrému oblečení a častým návštěvám místního bistra, kde se děti mohly občerstvit a ohřát u krbu, zimu zvládly bez sebemenších problémů. Odměnou jim byl každodenně perfektně upravený svah a čtvrteční „azuro“, které jim mohl závidět leckterý vášnivý lyžař.

Číst dál...

FOTO V pátek 9. 3. navštívila třída 9. B Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě, kde si pro žáky připravila paní profesorka Mgr. Petra Kňurová fyzikální workshop a experimenty s měřící sadou Vernier.

Žáci si zopakovali učivo fyziky, které zvládli na základní škole, seznámili se s měřením teslametrem, kdy zkoumali elektromagnetické pole a luxmetrem, jímž zjišťovali osvětlení, stejnosměrný a střídavý proud. Na řadu přišly také výbojky, siloměrná plošina a žáci zjistili, kdy se nacházejí ve stavu beztíže. Pak se pustili do vlastních experimentů a ve skupinách zkoumali tlakové čidlo a sonar a v rámci laboratorních prací naměřili zajímavé hodnoty, které zaznamenali v grafu.

Všichni jsme ocenili různorodost a pestrost fyziky a užili jsme si opravdu vydařené chvilky s fyzikou! Mgr. Marie Zaťková

FOTO Sedmáci a čtyři žáci 9. ročníku se v úterý 31. října 2017 zúčastnili exkurze do Záchranné stanice v Bartošovicích na Moravě. Program zahrnoval 2 části – zajímavou přednášku o Trvale udržitelném rozvoji, která byla velmi názorná a poučná a exkurzi v Domě přírody. Tam shlédli krásné expozice zástupců zvířat volně žijících v CHKO Poodří. Poté následovala procházka po areálu záchranné stanice, kde viděli zvířata, o které se tato stanice stará. Slyšeli hodně rad, jak se chovat v přírodě k volně žijícím zvířatům a doporučení, jak se o ně v případě potřeby postarat. 

Číst dál...

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání