FOTO Obě třídy ve čtvrtek 14. 9. přivítaly hosta p. Dagmar Gluchovou, která si pro nás připravila zábavně vzdělávací program Prima pokusy s tématem Barvy – modul 1. Ve dvouhodinovém programu nejdříve děti zhlédly zajímavé chemické a fyzikální pokusy (např. viděly pěnový vodopád zvaný „sloní zubní pasta"). V druhé části programu si děti samy zahrály na chemiky a fyziky. Dostaly brýle, které rozkládají světlo.  S jejich pomocí svět najednou získal zajímavě barevný rozměr. S brýlemi si děti také zopakovaly barvy duhy a míchání barev, které bravurně zvládly.

Pak dělaly malý chemický pokus – sopku (pěna na holení se smíchá s barvivem, jedlou sodou, zalije se octem a vytvoří se krásně zbarvená sopka).Na závěr programu si děti vyrobily a odzkoušely jednoduchou fyzikální hračku – potápěče, kterou si odnesly domů, aby mohly rodičům předvést svůj experiment.

Formou zábavných pokusů a různorodých aktivit si děti rozšířily své znalosti a seznámily se se základními fyzikálními a chemickými jevy. Mgr. Věra Macáková, Mgr. Michaela Červenková

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání