Get Adobe Flash player

FOTO Určitě je dobré znát pár základů z oblasti zdravovědy. Proto jsme si ve čtvrtek 10. 5. na školní zahradě zahráli na malé doktory. Zkusili jsme obvázat zraněný prst, zafixovat zlomenou ruku, naplnit injekční stříkačku. Děti vzpomínaly, které věci zubům škodí nebo prospívají, poskládaly si obrázek zdravotní sestry a nakonec odpovídaly na různé otázky, které si vytáhli z krabičky. Za provedené úkoly se opět dočkaly zasloužené odměny.

Irena Bochňáková

FOTO Zdravím všechny čarodějky a čaroděje a doufám, že jste si letošní rejdění řádně užili. U nás na Magickém vršku se tradičně řádilo, mlsalo a chrochtalo blahem. Všechny kouzelné bytosti v připravených soutěžních disciplínách nejen uspěly, ale přímo excelovaly. A nejvíc se všem dařilo v bufetu U kouzelné nudle, kde se hodovalo, až se z košťátek kouřilo:-) . Celý realizační čarotým je potěšen tím, že se nakonec všichni úspěšně vymotali z pavučiny a na tryskoletech odletěli do svých chatrčí. Děkuji všem za hojnou účast a příští rok na krákanou! Kanimůra Motlochová, prezidentka letecké čarodějnické asociace.

Pavlína Motlochová

Ve čtvrtek 26.4. proběhla ve všech odděleních ŠD diskuze s názvem Nenič své chytré tělo. Společně s dětmi jsme si odpověděli na několik otázek týkajících se kouření, alkoholu, drog a chemikálií. Všichni žáci se aktivně zapojili do rozhovoru a snažili se správně reagovat na otázky k tématu. Děti se dověděly spoustu nových informací, které je varují před nebezpečím návykových látek.

Denisa Lažková

FOTO Ve čtvrtek 19. 4. 2018 proběhla za krásného téměř letního počasí celodružinová akce Voda základ života, kterou si každoročně připomínáme Den Země. Děti se učily zábavnou formou např. třídit odpad na sklo, papír a plasty, čistily rybník, chytaly ryby a uklízely odpadky. Po splnění všech disciplín na každého čekala malá sladkost.

Renáta Fiedorová

FOTO Duben je měsícem bezpečnosti. Právě proto jsme si  ve čtvrtek, 12. dubna osvěžili paměť v oblasti dopravní výchovy. Zopakovali jsme si dopravní značky, běhali jsme s volantem po hřišti a hledali cíl v bludišti. Také jsme si připomenuli povinnou výbavu jízdního kola, odpovídali na otázky např. připoutávání se v autě aj. Za splnění všech úkolů děti dostávaly razítka a za ně sladkou odměnu.

Irena Bochňáková

FOTO Dne 27. 3. 2018 se všechna oddělení školní družiny zúčastnila velikonočního vyrábění formou workshopu. Děti tvořily velikonoční přání, zápichy, zajíčky, kuřátka a vyzkoušely si také mramorování vajíček a zdobení květináčů. Všem se toto netradiční Vítání jara velmi líbilo a určitě si ho rádi zopakujeme.

Fiedorová Renáta

Ve středu 21. 3. navštívily vybrané děti školní družiny Městskou knihovnu na ul. Podroužková. Paní knihovnice přečetla dětem pohádku a informovala je, jak to v knihovně probíhá a co by měly vědět o půjčování knížek. Děti měly spousty dotazů a sdělovaly p. knihovnici své zážitky a zkušenosti s knihovnou. Poté si děti mohly knihy prohlédnout, a pokud je některá zaujala a do knihovny docházejí pravidelně, tak si knihu půjčily domů. Všichni odcházeli spokojeni a s plnou náručí knížek.

Denisa Lažková

FOTO Začátkem března navštívili školní družinu příslušníci hasičského sboru z IZS v Martinově. Přinesli dětem na ukázku hasičskou výzbroj a výstroj každého hasiče. Děti si mohly vše vyzkoušet i se obléci do hasičské uniformy. Beseda byla zaměřena na protipožární prevenci, jak postupovat při hlášení požáru nebo jiných událostí vyžadujících zásah hasičů. Dětem se beseda líbila a už se těší na návštěvu hasičárny, kde jsme byli pozváni.

 Pavlína Zmijová

FOTO Koncem února proběhl ve ŠD výchovně vzdělávací program I děti mají svá práva. V programu jsme dětem srozumitelnou formou, přizpůsobenou věku 6 - 9 let objasnili a seznámili je nejen s jejich povinnostmi, ale i dětskými právy. Jedno z dětských práv je Právo na svůj volný čas, právo na hraní.  A tímto jsme se řídili při soutěžích  pod názvem Hrajeme si rádi. Děti se bavily při skládačkách, hlavolamech, disciplínách zaměřených na postřeh, paměť, rychlost a obratnost. Do kartiček získávali razítka a za splnění dostali všichni sladkou odměnu.

Pavlína Zmijová

FOTO I v letošním šk. roce využila naše školní družina nabídky Ski areálu Skalka Ostrava a 42 dětí se zúčastnilo lyžařského kurzu. V termínu od 12. 2. - 16. 2. 2018 jsme denně s dětmi po vyučování trávili volný čas na svahu a věnovali se dvouhodinovému lyžování. Děti byly rozděleny do skupin a pod vedením zkušených instruktorů se věnovaly lyžování. Každý den nás na svahu čekal maskot Skaláček a pod jeho vedením začínala rozcvička. Poté se děti začaly věnovat lyžování s krátkou přestávkou na svačinu. V pátek za hezkého počasí bylo celotýdenní snažení zakončeno závody ve slalomu, vše za přítomností rodičů. Všechny děti byly odměněny diplomem, medailí a drobnou sladkostí. Ti nejlepší stanuli na stupních vítězů. Tato akce se setkala s velkým zájmem a děti se již těší, až vyrazí na svah zase v příštím roce.

Pavlína Zmijová

FOTO V pondělí 29. ledna jsme si opět po roce zaskotačili na karnevalu. Tančili zde kočičky, tygřík, Supermani, různé víly i rytířové. Samostatný taneček předvedly Elsy z Ledového království a také černé masky. Vždy se střídaly tance a soutěže. Děti si motaly bonbóny na tužky, tančily oblíbený židličkový taneček. Legrace byla u soutěže Mumie - obmotávání spolužáka papírem. Pořádně se zapotily páry při tanci s jablkem mezi hlavami. Různé úkoly byly odměněny různými dobrotami. Velký jásot byl u foukání balónků, které děti využily i k dovádění při hudbě. Po karnevalu se děti odebraly do družiny, kde si ještě zamlsaly a odpočívaly. Tak zase za rok!

Irena Bochňáková

 

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání