FOTO Poslední družinovou akcí tohoto školního roku byl barevný týden. Děti chodily do školy v těchto barvách. Pondělí - modré, úterý - červené. středa - bílá, čtvrtek - zelený, pátek - pruhovaný. Všichni zúčastnění dostali sladkou odměnu. 

Pavlína Zmijová

FOTO Ve dnech 11. 6. – 15. 6. 2018 proběhly pěvecké soutěže v jednotlivých odděleních. Děti si zvolily 2 zástupce, kteří  reprezentovali svá oddělení na Družinovém slavíčku ve čtvrtek 14. 6. Představilo se nám 14 soutěžících.                                                                                                                        Soutěž jsme zahájili vystoupením dětí z kroužku Hra na flétnu. Poté následovala samotná soutěž. Odborná porota, ve složení p. vychovatelek hodnotila jednotlivé výkony až po vystoupení všech soutěžících. 

Umístění soutěžících:                                                                                                                           1. Kučerová Klára                                                                                                                               2. Žáková Valentýna                                                                                                                           3. Lednická Božena

Zvláštní cenu dostal Matěj Nekoranec, jako jediný chlapec přihlášený do soutěže.

Všichni soutěžící byli odměněni sladkými i věcnými cenami, vítězové také diplomy.

Pavlína Zmijová

 

FOTO 31.5. jsme se my, děti z naší školní družiny, vyzbrojeny mega zásobou nápojů a dobrou svačinkou, vydaly vstříc horkému dni. Cílem průzkumné vlastivědné mise bylo údolíčko podél Pustkoveckého potoka, kde jsme pozorovali živočichy i rostliny, dozvěděli se něco o historii i současnosti Pustkoveckého údolí a zasoutěžili si o malé sladké odměny. Soutěžní otázky se týkaly vlastivědných vědomostí, některé "chytáčky" byly opravdu vypečené, ale nakonec odměnu získala všechna oddělení ŠD. Po svačince jsme se domluvili, že plánované malování na chodník necháme na příští den, horko bylo příliš velké a únavné. Příští rok hodláme v průzkumu pokračovat :-)

Pavlína Motlochová 

                                                                                                                

FOTO V týdnu 21. – 25. 5. probíhala v ŠD sportovní olympiáda na školním hřišti.

Soutěžilo se v těchto disciplínách:

1. Běh na 50 m

2. Běh na 200m

3. Hod do dálky raketkami

4. Přeskok přes švihadlo

5. Skok z místa

Všichni se zapojili s velkým nasazením a statečně plnili všechny disciplíny.

Každá p. vychovatelka si vyhodnotila nejprve nejlepší sportovce ve svém oddělení – každou disciplínu zvlášť.

Poslední den bylo hromadné vyhodnocení nejlepších sportovců z celé ŠD na hřišti s předáním zlatých, stříbrných a bronzových medailí.

Za 1. – 2. třídy děvčata, chlapci

1. Fjurá Veronika, Výtisk Marek

2. Čechová Sophie, Vích Ondřej

3. Cupánková Aneta, Hobza Daniel

Za 3. - 5. třídy děvčata, chlapci

1. Kirschnerová Anna, Prudil Kryštof

2. Janásová Kristýna, Maňovský Tomáš

3. Maléřová Tereza, Tatara Jakub

Všechny děti, které se zúčastnily byly odměněny malou sladkostí.

Hana Kožuchová

FOTO Letošní návštěva IZS se uskutečnila ve dvou dnech. Děti ŠD byly rozděleny do dvou skupin a ve středu a ve čtvrtek se vydaly společně s paní vychovatelkami do nedaleké budovy 112.

Příslušník hasičské stanice nám ukázal její prostory, mohli jsme nahlédnout do místností pro volný čas a pobýt v tělocvičně. Zajímavé bylo i hasičské oblečení a příslušenství k výjezdu. Největším zážitkem pro děti bylo vyzkoušet si, jak se sedí v hasičském voze. Po celou dobu prohlídky nám bylo sděleno mnoho nových a zajímavých informací a děti se ptaly na nejrůznější dotazy. Všem se exkurze moc líbila a už se těší na příští rok.

Denisa Lažková

FOTO Určitě je dobré znát pár základů z oblasti zdravovědy. Proto jsme si ve čtvrtek 10. 5. na školní zahradě zahráli na malé doktory. Zkusili jsme obvázat zraněný prst, zafixovat zlomenou ruku, naplnit injekční stříkačku. Děti vzpomínaly, které věci zubům škodí nebo prospívají, poskládaly si obrázek zdravotní sestry a nakonec odpovídaly na různé otázky, které si vytáhli z krabičky. Za provedené úkoly se opět dočkaly zasloužené odměny.

Irena Bochňáková

FOTO Zdravím všechny čarodějky a čaroděje a doufám, že jste si letošní rejdění řádně užili. U nás na Magickém vršku se tradičně řádilo, mlsalo a chrochtalo blahem. Všechny kouzelné bytosti v připravených soutěžních disciplínách nejen uspěly, ale přímo excelovaly. A nejvíc se všem dařilo v bufetu U kouzelné nudle, kde se hodovalo, až se z košťátek kouřilo:-) . Celý realizační čarotým je potěšen tím, že se nakonec všichni úspěšně vymotali z pavučiny a na tryskoletech odletěli do svých chatrčí. Děkuji všem za hojnou účast a příští rok na krákanou! Kanimůra Motlochová, prezidentka letecké čarodějnické asociace.

Pavlína Motlochová

Ve čtvrtek 26.4. proběhla ve všech odděleních ŠD diskuze s názvem Nenič své chytré tělo. Společně s dětmi jsme si odpověděli na několik otázek týkajících se kouření, alkoholu, drog a chemikálií. Všichni žáci se aktivně zapojili do rozhovoru a snažili se správně reagovat na otázky k tématu. Děti se dověděly spoustu nových informací, které je varují před nebezpečím návykových látek.

Denisa Lažková

FOTO Ve čtvrtek 19. 4. 2018 proběhla za krásného téměř letního počasí celodružinová akce Voda základ života, kterou si každoročně připomínáme Den Země. Děti se učily zábavnou formou např. třídit odpad na sklo, papír a plasty, čistily rybník, chytaly ryby a uklízely odpadky. Po splnění všech disciplín na každého čekala malá sladkost.

Renáta Fiedorová

FOTO Duben je měsícem bezpečnosti. Právě proto jsme si  ve čtvrtek, 12. dubna osvěžili paměť v oblasti dopravní výchovy. Zopakovali jsme si dopravní značky, běhali jsme s volantem po hřišti a hledali cíl v bludišti. Také jsme si připomenuli povinnou výbavu jízdního kola, odpovídali na otázky např. připoutávání se v autě aj. Za splnění všech úkolů děti dostávaly razítka a za ně sladkou odměnu.

Irena Bochňáková

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání