"Tvořte, připojte se a sdílejte s respektem: Lepší internet začíná u každého z vás!"

-je motto letošního Dne bezpečnějšího internetu, který se právě dnes, v úterý 6. února 2018, slaví na celém světě. S tímto dnem je spojeno mnoho doprovodných akcí a soutěží, které si kladou za cíl zapojit co nejvíce uživatelů online prostředí. Snaží se o vytvoření lepšího internetového prostředí pro každého uživatele bez rozdílu věku. 

Číst dál...

14. 11. 2017 byly provedeny ve webové aplikaci změny, které by měly vyřešit problém pomalé odezvy webové aplikace. Zároveň byl proveden update Bakalářů na verzi 2018.

Ohledně aktualizace 2018 se již ukázaly na některých školách první problémy s aplikací do telefonů s OS Android – nešlo se vůbec spojit se serverem, aplikaci je nutné odinstalovat a znovu nainstalovat.

Číst dál...

Vážení rodiče,

naše škola zakoupila i na rok 2017 licenci na testování schopností žáků na serveru pro podporu žáků a studentů ZŠ a SŠ - ProŠkoly.cz.

Všichni žáci naší školy mají díky tomu stále umožněn přístup na server www.proskoly.cz, kde si mohou v průběhu školního roku neomezeně zkoušet nabízené testy.

Portál Proškoly.cz nabízí školám ucelenou řadu testů rozumových schopností (logika, paměť, prostorová představivost, vnímání, koncentrace), unikátní test volby povolání a sociometrické dotazníky pro měření třídního a školního klimatu. Portál je dobrým pomocníkem pro žáky, jejich učitele i rodiče.

 • Testy dětských schopností
 • Paměťové testy
 • Testy pro nejmenší
 • Test volby povolání
 • Sociometrie
 • Kvízy
 • Angličtina pro nejmenší
 • Cizí jazyky
 • Čtenářská gramotnost
 • Dopravní výchova
 • a další

Každý žák má k dispozici přístupové údaje - přístupové jméno a heslo. Žákům byly i letos předány přístupové údaje, které jsou shodné s přístupovými údaji z předchozích let. Při ztrátě přihlašovacích údajů případně jiných problémech se mohou žáci nebo rodiče obrátit na p. uč Janu Chmelařovou ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. )

Před testováním je vhodné si přečíst informace o jednotlivých testech, mladším žákům mohou pomoci při prvním přihlašování rodiče nebo starší sourozenci. Testy je možné dělat opakovaně. Je možné zadat v prvním kroku e-mail, na který přijde vyhodnocení.

Pro vyzkoušení můžete využít demo účet:

přihlášení:www.proskoly.cz 

 Jméno:   271181_student         Heslo:    wbc5zh8x

Vážení rodiče, zákonní zástupci žáků naší školy,

naše škola využívá elektronickou žákovskou knížku v systému Bakalář. Elektronická ŽK umožňuje rodičům nejen rychlý přístup ke známkám žáků přes webové rozhraní, ale také zjednodušuje a urychluje komunikaci mezi učiteli a rodiči.

Návody k přihlášení, zapomenuté heslo, nastavení přístupu k osobnímu kanálu RSS:

Číst dál...

www.bezpecnyinternet.cz   Jedinečná příručka z dílny Walta Disneye určená školákům, rodičům a učitelům.

Internet je fenoménem dnešní doby. Stává se čím dál nezbytnějším nástrojem pro komunikaci a získávání informací. Přináší nám informace, zábavu, ale i nezávislost a svobodu. Internet, bohužel, může být i nebezpečný.

Číst dál...

Úkolem projektu www.e-bezpeci je identifikovat a analyzovat nebezpečné komunikační praktiky vázané na elektronickou komunikaci, které v současnosti negativním způsobem působí na mladou generaci (zejména 6-15 let). Školou povinná mládež je díky omezené osvětě a nízkému rozvoji mediální/komunikační výchovy (a mediální/komunikační gramotnosti) na základních školách (v souvislosti se zaváděním nové školské reformy) každodenně vystavena negativnímu vlivu masy informací, aniž by měla schopnosti a dovednosti informace kriticky přehodnotit a zpracovat. Tato nebezpečí představuje např. cyber-grooming (sexuální obtěžování mladistvých spojené s využitím internetu), cyber-stalking (cílený útok na uživatele realizovaný různými komunikačními kanály), cyber-bullying(elektronická forma psychické šikany), hoaxing a spamming apod.
Dalším úkolem projektu je systematizovat získané informace a zveřejnit je prostřednictvím internetového portálu, který bude využíván učiteli a studenty učitelských oborů a který bude sloužit osvětě a prevenci před těmito patologickými jevy v oblasti využívání online médií (zejména internet). Velmi důležitým úkolem projektu je rovněž poskytnout studentům a učitelům cenný zdroj informací, které mohou využít ve vlastní praxi a které budou pozitivně působit na rozvoj informační a mediální gramotnosti dětí.

Vzdělávací server www.bezpecne-online.cz se zaměřuje na děti a dospívající s cílem podporovat u nich bezpečné a sebejisté používání internetu a nových komunikačních technologií. Tematických těžištěm je především bezpečné používání finančních online služeb, aktivní ochrana soukromých informací před zneužitím a efektivní využívání možností informačních technologií a internetu. Kromě osvěty mezi dětmi a teenagery se webové stránky bezpecne-online.cz také zaměřují na učitele a rodiče. Stránky mají za cíl poskytnout učitelům základní metodickou podporu pří výuce, rodičům pomohou zorientovat se v on-line světě dětí a v nových technologiích.

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání