FOTO Ve středu 22.10. se v tělocvičně naší školy konal první ročník turnaje ve stolním tenisu dvojic hráčů porubských základních škol organizovaný v rámci projektu ZŠ Aleše Hrdličky s názvem Sportujeme spolu (za přispění statutárního města Ostrava - „Ostrava - Evropské město sportu 2014“).

Turnaje se zúčastnily dvoučlenné týmy ZŠ A. Hrdličky, Škarvady, Pokorného, Valčíka, Bulharská a Šoupala. Naši školu reprezentovali Lukáš Kremser (VIII.B) a Honza Novák (IX.B).

Číst dál...

Volejbal bez hranic FOTO

Ve čtvrtek 10. dubna se v tělocvičně Základní školy Aleše Hrdličky v Ostravě - Porubě konal první (a věříme, že ne poslední) ročník netradičního volejbalového turnaje smíšených družstev s názvem Volejbal bez hranic. Zúčastnila se jej dvě družstva složená ze současných žáků školy, učitelský tým a také tým rodičů a přátel školy. Jak napovídá již sám název, šlo zejména o to, zbořit alespoň na chvíli hranice, které při výchově a vzdělávání vznikají, zasportovat si, odreagovat se tak od starostí a povinností a taky se navzájem lépe poznat v neformálním prostředí. 

Číst dál...

Ostrava získala titul Evropské město sportu 2014. Připojila se tak k městům jakými jsou například Madrid, Valencie, Antwerpy nebo Barcelona. Titul uděluje od roku 2001 Asociace evropských měst sportu při Evropské unii (www.aces-europa.eu). Moravskoslezská metropole se v kandidatuře zavázala příští rok podporovat sport více než dosud, a to hlavně na rekreační úrovni pro širokou veřejnost. Rok 2014 tak v Ostravě bude patřit hlavně sportu a jeho propagaci.

Statutární město Ostrava rozhodlo na zasedání zastupitelstva města dne 25. 9. 2013 v rámci projektu „Ostrava - Evropské město sportu 2014“ o poskytnutí dotací. Projekt naší základní školy s názvem Sportujeme spolu byl ve výběrovém řízení ohodnocen jako jeden z vítězných, a bude nám proto poskytnuta účelová neinvestiční dotace ve výši 60 000,-.

Peníze budou využity na nákup sportovního vybavení a pořádání soutěží a sportovních zájmových útvarů ve skoku vysokém, stolním tenise a volejbalu. Mgr. Libor Škop