Get Adobe Flash player

23. 5. 2017 Reportáž z prezentace "Příběhů našich sousedů" na FB Fabexu,: ZDE

29. 5. 2017 Moravskoslezsky.denik.cz: ZDE

29. 5. 2017 ostrava.idnes.cz: ZDE

Příběhy našich sousedů FOTO a další foto ZDE

Dne 23.5.2017 proběhlo v sále Domova Slunečnice v Ostravě-Porubě slavnostní setkání  8 soutěžních týmů z porubských škol při příležitosti prezentací  projektu nadace Post Bellum Příběhy našich sousedů. Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt určený především žákům 8. a 9. ročníků základních škol, jehož cílem je prostřednictvím projektové výuky s využitím vzpomínek pamětníků reflektovat historii 20. století. Děti se tak staly na 5 měsíců dokumentaristy. Na základě osobních setkání zpracovaly osudy pamětníků významných událostí 20. století. Jejich náročná práce pod vedením pedagogů obsahovala setkání s pamětníkem, audio a video natáčení, fotografickou dokumentaci, zjišťování informací ze života pamětníka a tým VIII.A pod vedením p. uč. Trunkátové také sepisoval životopis pamětníka. Součástí příprav byla také exkurze do ČT Ostrava v rámci získávání technických znalostí a dovedností v rámci projektu.

Číst dál...

Odkaz na video, které zpracoval tým VIII.A (autorem je Martin Strnadel) pod vedením Mgr. Petry Trunkátové - zpracování životního příběhu pana Milana Ševčíka (pamětníka):

https://www.youtube.com/watch?v=BQqM7A_gwao

Projekt s názvem „Příběhy našich sousedů“ je určen pro žáky 8. a 9. tříd. Na podzim byly osloveny vybrané ročníky a do projektu se zapojily 3 skupiny našich žáků. Jejich cílem bylo vyhledat si ve svém okolí pamětníka klíčových událostí 20. století. S pamětníkem natočit rozhovor, obstarat dobové materiály, fotografie, dokumenty nebo knihy a zpracovat jeho životopis. Toto vše po celou dobu probíhá pod vedením koordinátorky společnosti Post Bellum Praha.

Číst dál...

Dne 21. 4. 2017 se konal na naší škole workshop pro všechny v projektu zúčastněné týmy. Z naší školy se zúčastnily 3 týmy. Odkaz na FOTO z workshopu: ZDE a  ZDE