V loňském školním roce se naše škola zapojila do projektu Ostrava fandí kontinentům, který byl doprovodným programem mezinárodní sportovní akce Kontinentální pohár. Tento atletický meeting se letos poprvé konal v Ostravě a 8. - 9. září se na něm sešli vrcholoví sportovci z celého světa.

Do projektu se zapojily základní i střední školy z Ostravy a každá reprezentovala jeden ze čtyř světadílů. Naše „hrdličky“ reprezentovaly tým Asie a Pacifiku, jehož ambasadorkou byla mimo jiné světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková.

V rámci projektu si naši žáci 1. - 9. ročníku měli možnost v průběhu roku změřit skok daleký a hod medicinbalem, za což byli odměněni drobnými cenami.

Některé třídy se zapojily také do kreativní části soutěže, jejímž cílem bylo vytvořit „fandítka“ a transparenty podporující námi vylosovaný kontinent. Velmi pěkné a nápadité transparenty našich žáků se bohužel mezi ty vítězné nedostaly, ale přesto děkujeme za snahu a kreativitu, kterou svým výtvorům věnovali.   

Vyvrcholením celého projektu byla účast vybraných žáků naší školy na štafetovém běhu, který se konal 8. září dopoledne před zahájením hlavního programu Kontinentálního poháru. Štafety složené z mladších i starších žáků si vedly velmi dobře a vybojovaly pro tým Asie a Pacifiku 2. a 3. místo.

Všem žákům, kteří se do projektu jakkoli zapojili, děkujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen při atletických zápoleních. p. uč. Škapa a p. uč. Klos