FOTO V rámci projektu Hrdá škola si připravily děti školní družiny vánoční pásmo pro seniory pod názvem Dobrý skutek.

Pásmo vánočních písniček a básniček začaly nacvičovat s dětmi svého družinového oddělení paní vychovatelky Pavlína Zmijová a paní vychovatelka Pavla Motlochová. Vedoucí vychovatelka Pavlína Zmijová vede hudební kroužek, v němž učí hrát děti na flétnu, proto využila umění malých hudebníků a zařadila do vánočního pásma písně, u nichž se děti doprovázely na flétny a také na flétnu hrály sólově vánoční koledy.

Číst dál...

Milí rodiče a žáci,

  2. místo v celorepublikovém projektu Hrdá škola organizované Schools United s.r o. nás nejen velmi potěšilo, ale získali jsme také v rámci projektu  nabídku školního oblečení se jménem  naší školy. Výběr školního oblečení a jeho případný nákup je jen na Vás a je zcela dobrovolný. Ne každá škola má možnost toto oblečení nabídnout a nám se myšlenka ukázat, že jsme pyšní na svou školu, líbí. Podle průzkumu se líbí i našim žákům, pedagogům i vedení školy.

Dostali jsme možnost vybrat nejhezčí motiv a dáváme tedy šanci Vám, rodičům a žákům, hlasovat zde do 21.9.2018. Informace o samotném oblečení a cenách dostanete v týdnu od 17.9.-21.9. na letáčcích, které Vám budou zaslány. Zveme Vás tedy k hlasování o NEJ ŠKOLNÍ MOTIV a věříme, že se Vám výsledek hlasování bude líbit. 

ODKAZ NA HLASOVÁNÍ: https://schoolsunited.cz/hlasovani/534bcb2c

 

V rámci projektu Hrdá škola proběhl na naší škole dne 13. 6. Den hudby. Moderátory a „jezdci na deskách“ se stali Eliška Dvořáčková, Tomáš Motloch a Martin Strnadel. V 8 hodin rozhlasem seznámili žáky s tím, jak bude Den hudby probíhat. Po úvodu byli už připraveni žáci třídy 7.B, kteří do školního rozhlasu zazpívali skladbu skupiny Fools Garden - Lemon Tree. O každé přestávce se pak chodbami linuly písně dle výběru našich „dýdžejů“. Pouštění písniček mělo u žáků ohlas. Měli jsme možnost vidět, jak si o přestávkách někteří žáci zpívají, pobrukují nebo tančí.

Cílem projektu je podpořit dobrou atmosféru ve škole a to se určitě povedlo.

Velká pochvala patří Elišce, Tomovi, Marťovi a celé třídě 7.B. Mgr. Jana Tylová

FOTO V rámci projektu Hrdá škola jsme si zpestřili běžný školní den a přišli jsme do školy v pohodlných teplákách.

V období od 4.-7.12. 2017 proběhla na ZŠ A. Hrdličky 1638 charitativní akce v rámci projektu Hrdá škola, do kterého se naše škola zapojila. Šlo o sbírku oblečení pro děti Slezské Diakonie v Ostravě v rámci společné spolupráce. Chtěli bychom jmenovitě poděkovat všem za podporu naší akce a zpříjemnění vánočních svátků dětem, které nemohou trávit Vánoce se svými rodinami.

Číst dál...

FOTO Dne 13.10.2017 jsme se na " Hrdličkách" připojili k mezinárodnímu SUIT UP DAY a oblékli si v tento den formální oblečení. Připojili jsme se k projektu Hrdá škola a ukázali svůj respekt ke škole, kterou navštěvujeme. V tento den  se škola změnila v místo plné mladých mužů a dam, kterým to moc slušelo. Připojili se i žáci a pedagogové I. stupně. Děkujeme všem za podporu a zapojení a v podobných akcích budeme rádi pokračovat. Mgr. Petra Trunkátová