FOTO V pátek 21. září  se v okolí přehrady Barnov ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá uskutečnila závěrečná fáze branně-vědomostní soutěže Wolfram 2018, která je organizovaná Krajským úřadem Moravskoslezského kraje a Krajským vojenským velitelstvím Ostrava.

Do finále postoupilo celkem 26 vítězných týmů z 9 oblastních kol. Mezi nimi také tým ZŠ A. Hrdličky.

Soutěž nemá co do náročnosti přípravy i samotného průběhu obdoby. Na účastníky čekala jízda zručnosti na raftu, přitahování lodi zpět ke břehu, test určování bojové techniky Armády ČR, zdravověda (v té jsme mimochodem letos excelovali), silový test, synchronizované dřepy, historický test o Ostravsko-opavské operaci, střelba ze vzduchové zbraně, překážková dráha s plazením v kopci, praktická topografie a běh v terénu na vzdálenost 2750 metrů.

V konečném zúčtování jsme obsadili 14. místo, velice hodnotné, když si uvědomíme, že na začátku soutěže v červnu 2018 stálo v 9 oblastních kolech přes 100 týmů!

Měl jsem to štěstí, že jsem vedl celou přípravu našich soutěžících a poznal je jinak než jen jako žáky ve školních lavicích. Ve volném čase jsme trénovali střelbu, sílu, vytrvalost, zručnost jízdy na lodi, učili se zdravovědu, poznávat zbraně a techniku či historii osvobozování Ostravy. A když se nám pak tři dny před finále nešťastně zranil jeden ze členů týmu, nikdo nepřemýšlel nad tím, že bychom to „jen tak hodili za hlavu.“ Přes různé zdravotní překážky se v krizích naši dovedli doslova chytit za ruce a probojovat až do cíle. A já si myslím, že právě to je hlavním posláním celé soutěže.

Děkujeme našemu týmu ve složení Venda Matějková, Kačka Labounková, Vojta Budínský a Honza Šulc, kterému patří zvláštní pochvala, neboť na poslední chvíli nahradil zraněného Edu Nábělka a vzal celou přípravu i účast na soutěži velmi zodpovědně. Poděkování patří také Romanu „Pudinku“ Štolfovi z vodáckého klubu Posejdon, Gině Trojákové a Kačce Majkové, kteří to táhli s námi. Libor Škop

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání