FOTO V pátek 21. září  se v okolí přehrady Barnov ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá uskutečnila závěrečná fáze branně-vědomostní soutěže Wolfram 2018, která je organizovaná Krajským úřadem Moravskoslezského kraje a Krajským vojenským velitelstvím Ostrava.

Do finále postoupilo celkem 26 vítězných týmů z 9 oblastních kol. Mezi nimi také tým ZŠ A. Hrdličky.

Číst dál...

FOTO Jako součást ocenění vítězství v oblastním kole branně-vědomostní soutěže WOLFRAM 2018 byl náš tým ve složení Venda Matějková, Kačka Labounková, Eda Nábělek, Vojta Budínský a pan učitel Libor Škop pozván Krajským vojenským velitelstvím Ostrava jako host Bezpečnostního cvičení SAFEGUARD TERRITORY 2018.

Číst dál...

Dne 12. 6. převzaly Eliška Dvořáčková, Terezie Staňková a Adéla Němčíková Cenu města Ostravy za vynikající výsledky ve školních i mimoškolních soutěžích. Dostaly se tak do pomyslné síně slávy našich hrdliček. Oceňování proběhlo v Divadle loutek Ostrava a provázela nás jím herečka Jana Zajacová. Předávání cen proběhlo v přátelské atmosféře. Mezi oceněnými byli jak žáci mimořádně nadaní a úspěšní, tak také ti, kteří vykonali nějaký statečný čin. Po slavnostním vyhlášení následovalo divadelní představení Dášeňka, kabaretní inscenace na motivy Čapkovy knihy pro děti. Známý příběh výchovy pejska (s jeho radostmi i starostmi) jsme zhlédli v nové, velmi hezké a vtipné adaptaci.

Věřím, že si Eliška, Terezka i Adélka slavnostní oceňování užily a budou i dále prezentovat dobré jméno naší školy. Mgr. Jana Tylová

FOTO Jak jsme již na našem webu informovali, žáci 7.A Jáchym Kurtin a Ondřej Konečný společně s p. uč. Bartoňkovou natočili video o hornictví na Ostravsku s názvem The Mining museum Landek. Zúčastnili se tak již 17. ročníku této celostátní soutěže, která je pořádána pražskou ZŠ Mládí pod záštitou MŠMT a pod patronací velvyslance Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v ČR. Video představilo nejen počátky těžebního průmyslu našeho kraje, ale bylo i zábavně a nápaditě zpracované, technicky kvalitní a hlavně celkový dojem byl umocněn výbornou angličtinou obou protagonistů. To vše byly zajisté důvody, proč se žáci během slavnostního vyhlášení 22.5. na MŠMT v Praze umístili ve velké konkurenci na 2. místě. Tato soutěž je jediná svého druhu tím, jak motivuje k výuce angličtiny, podporuje rozvoj komunikativních dovedností v jazyce, tvůrčí nadání žáků i učitelů a pomáhá rozšířit použití video techniky jako jazykové učební pomůcky. Zapojení do podobného druhu soutěží přispívá ke zkvalitnění výuky jazyků mimo jiné i na naší škole. Oběma žákům gratulujeme a budeme se těšit na jejich další cizojazyčné počiny.

Hrdličky v Planetáriu

Ve čtvrtek 5. října proběhlo v Planetáriu Ostrava setkání porubských a pražských škol. Z celé Poruby byly vybrány pouze čtyři školy. Mezi nimi ZŠ A. Hrdličky, kterou reprezentovali Ondřej Konečný (7.A), Bára Pavelková (8.A), Eliška Jahnelová, Klára Pyšová a Tomáš Motloch (9.A) a Eliška Ramíková (9.B).

Ti se velmi zodpovědně zhostili úkolu reprezentovat „hrdličky“ a předvedli opravdu pěkný výkon. Po počáteční nervozitě se vžili do role profesionálů a představili naši školu v tom nejlepším světle. Odměnou za předvedený výkon byl žákům nejen dobrý pocit, ale také film o noční obloze a volný vstup do expozice Planetária. Jana Adamčíková

 

V sobotu 23. září 2017 se v okolí vojenské přehrady Barnov ve vojenském újezdu Libavá konalo krajské kolo branného závodu Wolfram. Do finále se letos probojovalo 19 nejlepších čtyřčlenných smíšených družstev Moravskoslezského kraje. Bylo mezi nimi také družstvo naší základní školy.

Po celotýdenním dešti byl terén závodu značně podmáčený a také závod sám probíhal za téměř vytrvalého deště. „Každý, kdo se dostal do cíle, byl vítězem,“ jak prohlásil velitel celé akce, plukovník Jaroslav Hrabec.

Naši bojovali, nechali na trati všechno, v některých disciplínách patřili k nejlepším. V závěrečném zúčtování vybojovali umístění v první desítce, z Ostravy byli nejlepší.

Za předvedený výkon a zodpovědnou přípravu i příkladnou reprezentaci děkujeme Samuelu Ševčikovi, Gabrielu Zvarovi, Valérii Máchové a Elišce Jahnelové.

Libor Škop

   

 FOTO z vyhlášení vítězů v Praze

Letošního ročníku soutěže s názvem Srdce s láskou darované, jejímž vyhlašovatelem byly společnosti ANTECOM, OPTYS a Studio YPSILON a nad níž převzal záštitu předseda Poslanecké sněmovny PČR Jan Hamáček, se zúčastnilo 18 tisíc soutěžících a do soutěže bylo zasláno 880 prací, včetně čtyř z naší školy. A v tak obrovské konkurenci jsme se rozhodně neztratili!

Třída VIII.A získala od odborné poroty úžasné 3. místo a třída VI.B vybojovala 4. - 10. místo (nebylo určeno přesné pořadí).

Číst dál...

V pátek a v sobotu 18. a 19. 11. 2016 skládalo 7 žáků třídy 9.A - Adéla Červenková, Dominik Klímek, Isabela Krestová, Jan Netolička, Ondřej Pilous, Eliška Urbanová a Vojtěch Zahrádka - mezinárodní cambridgeskou zkoušku z anglického jazyka KET for schools (A2). Všichni žáci byli úspěšní, přičemž Ondřej Pilous a Vojtěch Zahrádka překonali hranici 90% a obdrželi dokonce certifikát o znalostech na vyšší úrovni B1 a Adéla Červenková, Dominik Klímek a Eliška Urbanová překročili hranici 85% a složili zkoušku s vyznamenáním.

Ve čtvrtek 8. 12. 2016 skládali také dva žáci třídy 9.A - Denis Hradil a Jan Seman - mezinárodní cambridgeskou zkoušku z anglického jazyka PET for schools (B1). Oba žáci byli úspěšní, přičemž Denis Hradil překonal hranici 90% a obdržel dokonce certifikát o znalostech na vyšší úrovni B2.

Číst dál...

FOTO VIDEO-1 VIDEO-2 V pátek 9. 12. 2016 proběhl na ZŠ B. Dvorského již 10. ročník soutěže ve skoku vysokém pod názvem Mikulášská laťka. Této sportovní akce se zúčastnilo 7 žáků naší školy a z celkového počtu 110 závodníků ze 6 ostravských škol si nevedli vůbec špatně.

V obrovské konkurenci naši skokani dokázali, že i přes to, že naše škola není sportovně zaměřena, máme talentované zástupce, kteří se na takovýchto akcích dokáží poprat o příčky nejvyšší.

 V kategorii mladších žákyň (6. a 7. roč.) si pro zlatou medaili skočila přes laťku nastavenou na 130cm Magdaléna Langová ze třídy VI.B.

Výšku 155 cm pak v kategorii starších chlapců (8. a 9. roč.) pokořil ukázkovým flopem Filip Kašperlík ze třídy IX.B a obsadil druhé místo.

Za vzornou reprezentaci naší školy a vzájemnou podporu spolužáků patří velký dík také ostatním zúčastněným: Karin Dede (IX.A), Vendulce Matějkové (VII.A), Edovi Nábělkovi (VII.B),  Aleši Závodskému (VII.A) a Danu Jančovovi (VIII.B), kteří ukázali, že i s nimi je třeba v příštích ročnících počítat.

Za cenné rady a strávený čas při tréninku nutno poděkovat p. uč. Menšíkové a p. uč. Škopovi, kteří se na přípravě našich reprezentantů podíleli. p. uč. Jan Škapa  

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání