Get Adobe Flash player

Dne 28.2. se konal jubilejní  20. ročník gastronomické soutěže s mezinárodní účastí a porotou AHOL CUP 2018 v Multifunkční aule GONG v Dolní oblasti Vítkovice.

Článek: ZDE

Hrdličky v Planetáriu

Ve čtvrtek 5. října proběhlo v Planetáriu Ostrava setkání porubských a pražských škol. Z celé Poruby byly vybrány pouze čtyři školy. Mezi nimi ZŠ A. Hrdličky, kterou reprezentovali Ondřej Konečný (7.A), Bára Pavelková (8.A), Eliška Jahnelová, Klára Pyšová a Tomáš Motloch (9.A) a Eliška Ramíková (9.B).

Ti se velmi zodpovědně zhostili úkolu reprezentovat „hrdličky“ a předvedli opravdu pěkný výkon. Po počáteční nervozitě se vžili do role profesionálů a představili naši školu v tom nejlepším světle. Odměnou za předvedený výkon byl žákům nejen dobrý pocit, ale také film o noční obloze a volný vstup do expozice Planetária. Jana Adamčíková

 

V sobotu 23. září 2017 se v okolí vojenské přehrady Barnov ve vojenském újezdu Libavá konalo krajské kolo branného závodu Wolfram. Do finále se letos probojovalo 19 nejlepších čtyřčlenných smíšených družstev Moravskoslezského kraje. Bylo mezi nimi také družstvo naší základní školy.

Po celotýdenním dešti byl terén závodu značně podmáčený a také závod sám probíhal za téměř vytrvalého deště. „Každý, kdo se dostal do cíle, byl vítězem,“ jak prohlásil velitel celé akce, plukovník Jaroslav Hrabec.

Naši bojovali, nechali na trati všechno, v některých disciplínách patřili k nejlepším. V závěrečném zúčtování vybojovali umístění v první desítce, z Ostravy byli nejlepší.

Za předvedený výkon a zodpovědnou přípravu i příkladnou reprezentaci děkujeme Samuelu Ševčikovi, Gabrielu Zvarovi, Valérii Máchové a Elišce Jahnelové.

Libor Škop

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

   

 FOTO z vyhlášení vítězů v Praze

Letošního ročníku soutěže s názvem Srdce s láskou darované, jejímž vyhlašovatelem byly společnosti ANTECOM, OPTYS a Studio YPSILON a nad níž převzal záštitu předseda Poslanecké sněmovny PČR Jan Hamáček, se zúčastnilo 18 tisíc soutěžících a do soutěže bylo zasláno 880 prací, včetně čtyř z naší školy. A v tak obrovské konkurenci jsme se rozhodně neztratili!

Třída VIII.A získala od odborné poroty úžasné 3. místo a třída VI.B vybojovala 4. - 10. místo (nebylo určeno přesné pořadí).

Číst dál...

V pátek a v sobotu 18. a 19. 11. 2016 skládalo 7 žáků třídy 9.A - Adéla Červenková, Dominik Klímek, Isabela Krestová, Jan Netolička, Ondřej Pilous, Eliška Urbanová a Vojtěch Zahrádka - mezinárodní cambridgeskou zkoušku z anglického jazyka KET for schools (A2). Všichni žáci byli úspěšní, přičemž Ondřej Pilous a Vojtěch Zahrádka překonali hranici 90% a obdrželi dokonce certifikát o znalostech na vyšší úrovni B1 a Adéla Červenková, Dominik Klímek a Eliška Urbanová překročili hranici 85% a složili zkoušku s vyznamenáním.

Ve čtvrtek 8. 12. 2016 skládali také dva žáci třídy 9.A - Denis Hradil a Jan Seman - mezinárodní cambridgeskou zkoušku z anglického jazyka PET for schools (B1). Oba žáci byli úspěšní, přičemž Denis Hradil překonal hranici 90% a obdržel dokonce certifikát o znalostech na vyšší úrovni B2.

Číst dál...

FOTO VIDEO-1 VIDEO-2 V pátek 9. 12. 2016 proběhl na ZŠ B. Dvorského již 10. ročník soutěže ve skoku vysokém pod názvem Mikulášská laťka. Této sportovní akce se zúčastnilo 7 žáků naší školy a z celkového počtu 110 závodníků ze 6 ostravských škol si nevedli vůbec špatně.

V obrovské konkurenci naši skokani dokázali, že i přes to, že naše škola není sportovně zaměřena, máme talentované zástupce, kteří se na takovýchto akcích dokáží poprat o příčky nejvyšší.

 V kategorii mladších žákyň (6. a 7. roč.) si pro zlatou medaili skočila přes laťku nastavenou na 130cm Magdaléna Langová ze třídy VI.B.

Výšku 155 cm pak v kategorii starších chlapců (8. a 9. roč.) pokořil ukázkovým flopem Filip Kašperlík ze třídy IX.B a obsadil druhé místo.

Za vzornou reprezentaci naší školy a vzájemnou podporu spolužáků patří velký dík také ostatním zúčastněným: Karin Dede (IX.A), Vendulce Matějkové (VII.A), Edovi Nábělkovi (VII.B),  Aleši Závodskému (VII.A) a Danu Jančovovi (VIII.B), kteří ukázali, že i s nimi je třeba v příštích ročnících počítat.

Za cenné rady a strávený čas při tréninku nutno poděkovat p. uč. Menšíkové a p. uč. Škopovi, kteří se na přípravě našich reprezentantů podíleli. p. uč. Jan Škapa  

Odměnou pro vítěze branného závodu Wolfram 2016 bylo pozvání na prezentační cvičení Armády ČR – Safeguard 2016.

17.10. v 10,00h pro žáky Daniela Pavelka, Martina Friče, Zuzanu Stolárovou (9.B), Isabelu Krestovou (9.A) a doprovod p. uč. Adamčíkovou přijel transportér, který měl namířeno k elektrorozvodně v Kletné u Hladkých Životic. Tam se od 11,00h konalo cvičení Armády ČR. U vstupu do areálu stáli vojáci, kteří byli připraveni zasáhnout, kdyby se někdo neoprávněný snažil vniknout dovnitř. Po úvodní prezentaci cvičení Safeguard 2016, kterou vedl plk. Jaroslav Hrabec, proběhly tři dynamické ukázky. 

Číst dál...

FOTO V pondělí 3.10.2016 jsme uvítali na naší základní škole vzácnou návštěvu. Pan starosta obvodu Ostrava – Poruba Petr Mihálik, místostarosta Petr Zábojník a ředitel Krajského vojenského ředitelství Ostrava Armády ČR, plukovník Jaroslav Hrabec nám osobně oznámili zprávu, ve kterou jsme všichni tajně doufali.

ZŠ Aleše Hrdličky se stala absolutním vítězem dvoudenního branně-historického zápolení dvanácti porubských základních škol Wolfram 2016.

Z rukou pana starosty jsme tedy převzali pohár vítězů a pamětní diplom. Tato ocenění jsou jen dalším důkazem všestrannosti našich žáků a my jim ještě jednou děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Libor Škop  

 Článek na stránkách ÚMOb Poruba: ZDE

Kuchařky vítězného videa: Eliška + Lucka z 8. A (režie: M + M, střih: J + J + M)

další videa: 7. B, 8. B

                     

1. a 2. místo (sobota)                      5. a 7. místo (pátek)

FOTO V pátek a sobotu 23. a 24. září 2016 byl ve vojenském prostoru Libavá – Barnov uspořádán první ročník dvoudenního branného závodu pro žáky 8. a 9. tříd všech dvanácti porubských základních škol, který pořádal městský obvod Poruba (odbor školství, prevence kriminality a bezpečnosti), Krajské vojenské velitelství Ostrava a Československá obec legionářská, Jednota Ostrava 1.

Číst dál...

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání