Školní kolo proběhlo 5. 4. 2018 v učebně IV. B a zúčastnilo se ho 20 soutěžících. Třídu V. A reprezentovali Ondřej Birke, Vendula Geryková, Daniel Gřegoř, Přemysl Hastík, Matěj Kučera, Veronika Kyšková, Alžběta Musálková, Tereza Neuwirthová a Veronika Staňková, za V. B přišli soutěžit Veronika Beranová, Lukáš Dombrovský, Ema Holušová, Matyáš Novotný, Jan Sekerka, Matěj Vajda a Štěpán Vančura. V. C měla v soutěži tři zástupkyně – Katrin Natalii Tschabu, Magdalénu Tkadlečkovou a Rianu Václavíkovou. O Pythagoriádu projevila zájem také žákyně IV. A Tereza Maléřová, což pravidla umožňují.

Žáci řešili 15 úkolů s pohádkovou tematikou v šedesátiminutovém časovém limitu. Za každý správně vypočítaný příklad získali jeden bod. Úspěšným řešitelem se mohl stát každý, komu se podařilo vyřešit deset a více úkolů, což se podařilo šesti soutěžícím.

Nejlépe si vedla Tereza Maléřová (IV. A), která správně vyřešila čtrnáct úloh z patnácti. Druhé místo patří Emě Holušové (V. B) a Tereze Neuwirthové (V. A) s dvanácti správně vypočítanými příklady. O třetí příčku se dělí Veronika Beranová (V. B), Vendula Geryková (V. A) a Matěj Kučera (V. A) s jedenácti spočítanými úlohami. Všichni jmenovaní mohou naši školu reprezentovat v okresním kole, které se uskuteční 28. 5. 2018 na Gymnáziu Olgy Havlové.

Gratulujeme nejen vítězům, ale i všem zúčastněným za snahu a práci navíc.

Mgr. Irena Wolkowinská

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání