9. ročník vyzývací soutěže v AJ     

Oficiální facebookový profil městského obvodu Poruba dne 16. 3. 2018

Článek na webu Úřadu městského obvodu Poruba

FOTO Dne 9.3.2018 se konal již 9. ročník tradiční vyzývací soutěže v anglickém jazyce, kterou organizovala ZŠ A. Hrdličky v Ostravě –Porubě s názvem Aleš Hrdlička Challenge, tentokrát v duchu zábavního průmyslu, světa filmů, filmových žánrů, filmové hudby i známých filmových hlášek. Soutěže se zúčastnily  ZŠ Dvorského, ZŠ Hello, ZŠ Matiční, ZŠ J. Šoupala,ZŠ Porubská 832 a ZŠ A. Hrdličky nesoutěžně, jen v rámci srovnání vědomostí dovedností použití anglického jazyka v různých situacích.

Soutěž byla zahájena ve vestibulu školy uvítáním hostů zástupkyní ředitelky Mgr. Petrou Trunkátovou a mušketýrskou básní o hrdinech Alexandra Dumase byli přivítáni vzácní hosté – zástupce zřizovatele Ing. Milena Jochymová, odborná konzultantka pro CJ nakladatelství FRAUS p. Tereza Havrlantová a zástupkyně partnerské  jazykové  školy HELLO p. Nikol Reizenauerová. Soutěž je tradičně podporována partnerskými a vzdělávacími organizacemi, které vždy obohacují soutěž o krátký vstup s prezentacemi a možnostmi příprav na mezinárodní Cambridge zkoušky. Letos jsme si pro pedagogy doprovázející soutěžící připravili krátký umělecký vstup v podobě divadelní adaptace známé pohádky s názvem Zelená Karkulka a pobavili pedagogy a hosty moderní verzí pohádky.

Letošní soutěžení bylo spojením znalostí anglického jazyka s využitím různých mezipředmětových vztahů (žáci uplatnili své znalosti z hudební výchovy, oblasti literární a filmové, ale také prokázali, jaký mají všeobecný přehled). Disciplíny  připravovali  žáci společně s vyučujícími AJ p. uč. Petrou Trunkátovou, Ivou Bartoňkovou a Janou Adamčíkovou.

Tříčlenná družstva plnila jednotlivé úkoly v rámci workshopů, které byly umístěny v pěti učebnách naší školy a žáci, průvodci disciplínami, anglicky vysvětlovali z adání  jednotlivých úkolů. Úkoly byly zaměřeny nejen na znalost anglického jazyka, ale prolínaly se zde i znalosti a schopnosti z jiných předmětů. Účastníci měli možnost vyzkoušet si nejen svoji úroveň angličtiny, ale i schopnost týmové spolupráce.

Na 1.místě se umístil tým ZŠ Hello, pěkné 2.místo patřilo žákům ZŠ J. Šoupala a 3.místo obsadila ZŠ Dvorského.

Velké díky patří p. Tereze Havrlantové za zajištění krásných doplňkových cen pro žáky a stejně tak p. Reizenauerové za podporu soutěže, prezentaci a balíček pro každého žáka s podporou skládání mezinárodních zkoušek. Pro úspěch soutěže mezi školami jsme se rozhodli v příštím roce opět tuto srovnávací soutěž zařadit mezi tradiční významné aktivity školy. Mgr. Petra Trunkátová

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání