Get Adobe Flash player

V pátek 11.5.2018 se konal na Wichterlově gymnáziu v Porubě již 12. ročník německé recitační soutěže.

Soutěžilo se ve 3 kategoriích:

- 1. kategorie byli žáci základních škol

- 2. kategorie byli žáci nižšího gymnázia

-3. kategorie byli žáci vyššího gymnázia

Soutěže se zúčastnili děvčata i chlapci ze ZŠ Volgogradská, Hrdličky, Gymnázia Příbor, Olgy Havlové, Wichterlova a partnerského gymnázia Námestovo ze Slovenska.

Naši školu reprezentovalo celkem 5 děvčat ze 7. a 8. ročníku s básněmi nejznámějších německých autorů, kterými jsou Heinrich Heine a Johann Wolfgang Goethe.

Číst dál...

V úterý 24. dubna 2018 se konalo školní kolo recitační soutěže v knihovně naší školy. Probíhalo ve 2 kategoriích. První skupinu tvořili recitátoři ze 6. a 7. tříd a druhou žáci 8. a 9. ročníků. V porotě zasedli učitelé ČJ z II. stupně.

Celkem soutěžilo 18 dětí a velmi nás potěšilo to, že mezi recitátory bylo 6 chlapců. Všichni se velmi snažili a výkony byly velmi dobré. Porota proto udělila v první kategorii dvě třetí místa. Výsledky byly následující:

Číst dál...

FOTO V pátek 20. dubna 2018 proběhl v prostorách školní družiny naší školy osmý ročník vyzývací soutěže v anglickém jazyce pro žáky čtvrtých třídLet’s play with English. Letos se přihlásilo deset ostravských základních škol, z nichž většina se zúčastňuje pravidelně.

ZŠ Porubská 832, ZŠ Dětská 915, ZŠ logopedická z Ostravy-Hrabůvky, ZŠ K. Pokorného 1382, ZŠ Bulharská 1532, ZŠ Matiční 5, ZŠ a MŠ Ostrčilova 10 opět vyslala zástupce do obou kategorií. Nováčky byly týmy ze ZŠ Ukrajinská 1533 a ZŠ J. Valčíka 4411/2.

Každou školu reprezentovalo čtyřčlenné družstvo, náš tým tvořili žáci jazykové skupiny A1 – Marie Hudečková (IV. A), Anna Kirschnerová (IV. B), Božena Lednická (IV. B), Marie Sabolová (IV. B), kteří si soutěž vyzkoušeli jen v rámci srovnání znalostí. 

Číst dál...

FOTO V sobotu  19. 4.2018 se uskutečnil  11. ročník cyklistického závodu  PORUBAJK 2018. Hrdličky se do této prestižní  soutěže  zapojily letos  poprvé, a to v kategorii  čtyřčlenných týmů ZŠ (3 žáci a pedagog).

Náš tým ve složení Alena Říhová, Sebastian Kaloč, Lukáš Hejduk a p. uč. Škapa zvládli svoji premiéru na jedničku a trať dlouhou 38 km projeli bez větších problémů.  Odměnou jim byl nevšední zážitek z cyklistické akce a dobrý pocit z aktivně stráveného odpoledne.

Poděkování za reprezentaci školy patří nejen všem účastníkům závodu, ale také p. uč. Klosovi, který naše žáky na závod připravoval.   

Kdy? V úterý 24. 4. 2018 ve 14.00 hodin

Kde? V knihovně školy

Kdo? Šikovní recitátoři z II. stupně

Všichni češtináři se na vás moc těší!

V letošním roce se žáci 2. stupně zapojili do matematické soutěže Pythagoriády v počtu 40 soutěžících. Cílem bylo vyřešit 15 matematických úloh, kdy za každou správně vyřešenou úlohu mohli žáci získat 1 bod. Úspěšnými postupujícími řešiteli se stali soutěžící, kteří dosáhli 10 a více bodů.
 
Povedlo se to 5 žákům a tito žáci nás budou v květnu reprezentovat v okresním kole:
Kamil Szott ze 6. A s 10 body
Petr Němec ze 7. A s 11 body
Ondra Kučera také ze 7. A s vynikajícím výsledkem 14 bodů
Eduard Nábělek z 8. B s 11 body
Adéla Němčíková z 8. A s 10 body
 
Umístění nejlepších řešitelů:

Číst dál...

Školní kolo proběhlo 5. 4. 2018 v učebně IV. B a zúčastnilo se ho 20 soutěžících. Třídu V. A reprezentovali Ondřej Birke, Vendula Geryková, Daniel Gřegoř, Přemysl Hastík, Matěj Kučera, Veronika Kyšková, Alžběta Musálková, Tereza Neuwirthová a Veronika Staňková, za V. B přišli soutěžit Veronika Beranová, Lukáš Dombrovský, Ema Holušová, Matyáš Novotný, Jan Sekerka, Matěj Vajda a Štěpán Vančura. V. C měla v soutěži tři zástupkyně – Katrin Natalii Tschabu, Magdalénu Tkadlečkovou a Rianu Václavíkovou. O Pythagoriádu projevila zájem také žákyně IV. A Tereza Maléřová, což pravidla umožňují.

Číst dál...

Vyhodnocení soutěže Pangea žáků 4. a 5. tříd

V letošním roce se žáci čtvrtých a pátých tříd opět zapojili do matematické soutěže Pangea, kterou řešili v polovině února. 

Cílem bylo zodpovědět 15 otázek připravovaných vybranými pedagogy. Úlohy byly různorodé, odstupňované podle náročnosti od nejjednodušších po nejsložitější, tomu odpovídalo i jejich bodové ohodnocení. Měly by motivovat žáky a zprostředkovat jim pozitivní zážitek z úspěchu. Na výsledky jsme si museli počkat téměř dva měsíce. Soutěž je poměrně náročná, o to větší jsme měli radost, že budeme mít zástupce v celostátním kole, které se koná 11. 5. 2018 v pražském Národním muzeu. Finalistkou se stala žákyně třídy IV. A Tereza Maléřová, která potvrdila své matematické nadání.

Číst dál...

FOTO Dne 5. 4. se konalo KRAJSKÉ KOLO Prezentiády. Do krajského kola postoupily tři naše týmy ze třídy 9.A:

The Best Team - Klára Pyšová, Simona Sikorová

Satiristi - Eliška Dvořáčková, Tomáš Motloch

Tvin – Terezie Staňková, Valentýna Šustalová

Číst dál...

ODKAZ na natočené video! O slunečné sobotě 24.3. se žáci Jáchym Kurtin a Ondřej Konečný ze 7.A vydali společně s paní učitelkou Bartoňkovou do Hornického muzea Landek, kde natočili anglické video o ostravském hornictví. Toto video bude zasláno do celorepublikové soutěže Videopohlednice z mého města, která motivuje k výuce angličtiny, podporuje rozvoj komunikačních dovedností v jazyce a pomáhá rozšířit použití video techniky jako jazykové učební pomůcky.

Držte našim žákům palce.

V úterý 27. 3. 2018 proběhlo v DDM Plesná Obvodní kolo ve vybíjené  - II. kategorie, dívky.  Této sportovní akce se zúčastnilo 5 základních škol - ZŠ J. Valčíka, ZŠ Gen. Škarvady, ZŠ Dětská, ZŠ H. Salichové (Polanka) a ZŠ A. Hrdličky.

Z naší školy bylo vybráno 11 děvčat ze 4. a 5. tříd, konkrétně Adriana Zezulková (4. A), Veronika Kyšková (5. A), Aneta Pěničková (5. A), Denisa Machalíková (5. A), Julie Zvarová (5. B), Barbora Mihulová (5. B), Linda Mikulíková (5. B), Petra Machková (5. B), Tereza Wozničková (5. C), Adriana Bobáčková (5. C)  a Nela Rehová (5. C).

Číst dál...

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání