V úterý dne 6.11.2018 se konala soutěž v německém jazyce na Gymnáziu Olgy Havlové pod názvem „Brich dir die Zunge nicht!“

Naši školu reprezentovala dvě tříčlenná družstva dívek 8. a 9. ročníku.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V 1. kategorii byli žáci 8. ročníků a ve 2. kategorii žáci z 9. ročníků. Nejdříve jednotlivci četli neznámý text, porota bodovala správnou výslovnost a pak žáci soutěžili v jazykolamech a jejich rychlostní výslovnosti. Body se následně sečetly za obě činnosti i za všechny tři členy jednotlivých družstev.

Za osmé ročníky soutěžilo 8 družstev a za deváté ročníky 7 družstev.

Výsledky:

Číst dál...

Dne 6. 11. proběhla řečnická soutěž Mladý Démosthenés. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. I. kategorie: 6. a 7. třída a II. kategorie: 8. a 9. třída. Mile nás překvapil silný šestý ročník. Mnozí žáci ze šestých tříd se pečlivě připravili, na své vystoupení se těšili a jejich nadšení se projevilo i v jejich pěkném výkonu. Porota nakonec v I. kategorii udělila dvě první místa. Letos si žáci losovali ze dvou jim blízkých témat: Až vyrostu, chci být jako… a Tohle dělám rád, to mě baví.

Výsledky:

Číst dál...

Do krajského kola Logické olympiády postoupili letos dva žáci naší školy – Tereza Maléřová (V. A) a Martin Dráber (IX. A).

V kategorii A žáků 3. -5. tříd soutěžilo 57 dětí, Tereza se umístila jako čtvrtá nejlepší a postupuje do celostátního kola, které se koná 26. 11. 2018Martin skončil v kategorii B na 35. místě z 59 účastníků.

Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci a Terezce přejeme mnoho úspěchů nejen v dalším kole. Mgr. Irena Wolkowinská

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 se náš soutěžní tým žáků třídy IX. A - Martin Dráber, Adéla Němčíková, Sabina Zdrálková a Martin Ozdinec, utkal s 15 dalšími týmy nejlepších matematiků ze ZŠ našeho kraje na Wichterlovo gymnáziu v soutěži Moravskoslezský matematický šampionát. Náš tým se umístil na krásném 9. místě. Všm blahopřejeme a věříme, že si kromě matematiky užli i všech doprovodných akcí.

Bližší informace o soutěži, výsledková listina a fotodokumentace ZDE

Kategorie A1 a A2 (žáci 1. a 2. tříd)

V letošním školním roce se do kategorie A1 zaregistroval jeden žák naší školy, který však opomněl vypracovat test.

V kategorii A2 pro žáky 2. ročníku jsme měli dva zástupce ze třídy II. B – Filipa Maléře a Hanu Markovou. Oba velmi dobře vyřešili test, Filip se dělí o 2. až 7. místo mezi 246 soutěžícími z našeho kraje a 20. - 60. mezi 2614 řešiteli z celé České republiky. Hanka skončila na 26. - 34. místě v kraji, v republice patří mezi 450 nejúspěšnějších žáků. Moc gratulujeme a přejeme hodně podobných úspěchů v příštím roce. Mgr. Irena Wolkowinská

Kategorie A (žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd)

Soutěž proběhla ve druhém říjnovém týdnu, letos se registrovalo 11616 řešitelů z celé České republiky, na naší škole to bylo 31 soutěžících. Čtyři žáci zapomněli olympiádu včas vyřešit, dva si nepřejí zobrazit své umístění.

Nejúspěšnějším soutěžícím se stala Tereza Maléřová ze třídy V. A, která postoupila do krajského kola jako desátá nejlepší řešitelka z 1191 účastníků moravskoslezského kraje. Druhé místo mezi našimi žáky patří Natálii Szottové z III. A. Třetí příčku obsadila Lenka Dráberová z V. B.

Terezce přejeme mnoho úspěchů v krajském kole, které se bude konat 2. 11. 2018 na Krajském úřadě v Ostravě. Irena Wolkowinská

Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ)

Soutěž proběhla ve druhém říjnovém týdnu, letos se do soutěže zapojilo celkem 17156 řešitelů, z toho v našem kraji 2301. Z naší škole soutěžní test vyplnilo 64 žáků 2. stupně.

Gratulujeme Martinu Dráberovi z IX. A, který se umístil na 1. místě a jako jediný postupuje do krajského kola (36.-38. místo v kraji). Ondrovi Kučerovi z VIII. A  na 2. místě a Kamilu Szottovi ze VII. A na 3. místě unikl postup o vlásek.

Všem soutěžícím děkujeme za účast, blahopřejeme všem, kteří k soutěži přistoupili zodpovědně a s nadšením, a ikdyž se neumístili na předních místech, vyzkoušeli si řešení zajímavých logických úloh.

Martinovi přejeme mnoho úspěchů v krajském kole, které se bude konat 2. 11. 2018 na Krajském úřadě v Ostravě. Jana Chmelařová

1. sběrový týden – 8.10. - 12.10.2018

Výsledky 1. sběrového týdne: celkem bylo nasbíráno 3 844 kg papíru, průměr na třídu byl 202,31 kg. Zapojily se všechny třídy 1. a 2. stupně naší školy. Pořadí tříd a počet nasbíraných kg je následující: