Get Adobe Flash player

9. ročník vyzývací soutěže v AJ

FOTO Dne 9.3.2018 se konal již 9. ročník tradiční vyzývací soutěže v anglickém jazyce, kterou organizovala ZŠ A. Hrdličky v Ostravě –Porubě s názvem Aleš Hrdlička Challenge, tentokrát v duchu zábavního průmyslu, světa filmů, filmových žánrů, filmové hudby i známých filmových hlášek. Soutěže se zúčastnily  ZŠ Dvorského, ZŠ Hello, ZŠ Matiční, ZŠ J. Šoupala,ZŠ Porubská 832 a ZŠ A. Hrdličky nesoutěžně, jen v rámci srovnání vědomostí dovedností použití anglického jazyka v různých situacích.

Číst dál...

Dne 7. 3. 2018 bylo uzavřeno školní kolo Fyzikální olympiády, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku. V této nejtěžší fyzikální soutěži se stali nejlepšími řešiteli: Terezie Staňková z 9. A, která získala 1. místo, na 2. místě se umístil Samuel Ševčik  z 9. B a 3. místo obsadil Matěj Šlonc z 9. B.

Nejúspěšnější řešitelkou školního kola se stala Terezie Staňková, která postoupila do okresního kola Fyzikální olympiády, kde 4. dubna změří své síly s dalšími žáky jiných škol.

Vítězům gratulujeme a přejeme ještě hodně dalšího elánu do řešení poslední letošní zábavné fyzikální soutěže o NEJZAJÍMAVĚJŠÍ POKUS ROKU, která se uskuteční počátkem června. Mgr. Marie Zaťková

FOTO Dne 28.2. se konal jubilejní  20. ročník gastronomické soutěže s mezinárodní účastí a porotou AHOL CUP 2018 v Multifunkční aule GONG v Dolní oblasti Vítkovice.

Žákovský tým ve složení Adéla Němčíková, Denisa Homová a Sandra Stolinská zastupoval naši školu poprvé a pod vedením vedoucí kuchařky naší ŠJ p. Ireny Ožanové se poctivě připravoval na náročné modelování z marcipánu. Soutěžící neměli vůbec lehký úkol, na vymodelování nápadité ozdoby dortu k 20. výročí AHOLU dostali pouze 30 minut. 

Číst dál...

Datum konání: úterý 20. 2. 2018 ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici. Naši školu reprezentovali 2 žáci.

Kamil Szottz 6. A, který soutěžil v kategorii A, umístil se na 7. místě.

Petr Němecze 7. A, který patřil do kategorie B, nás velmi potěšil, protože se umístil na 3. místě a to se stejným bodovým ohodnocením jako jeho soupeř na 2. místě!!! Ale postupový klíč je takový, že do krajského kola půjde žák s vyšším bodovým skóre v praktické části. Proto Petr Němec do krajského kola nepostoupil.

Oběma chlapcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Ať se jim i nadále daří v učivu zeměpisu! PaedDr. Lenka Pitnerová, Mgr. Viktor Klos

Dne 7. února 2018 se konalo školní kolo recitační soutěže „Rolnička 2018“. Školního kola se zúčastnili žáci jednotlivých tříd 1. – 3. ročníku, kteří byli za svůj výkon vybráni v třídních kolech. Žáci byli hodnoceni v rámci svých ročníků. Porotu tvořili paní učitelka Libuše Skapová, Jana Wanderburgová a pan učitel Lukáš Skřivánek.

Číst dál...

Vyhodnocení recitační soutěže Rolnička, II. kategorie 4. – 5. ročník

Dne 6. února 2018 proběhlo v učebně III. B školní kolo recitační soutěže Rolnička. Této tradiční akce se zúčastnilo celkem 16 žáků ze čtvrtých a pátých tříd. Porota ve složení p. uč. Reichertové, p. uč Holíkové a p. uč. Červenkové neměla s hodnocením úplně snadnou práci, protože všichni účastníci byli dobře připraveni a mnohé výkony byly velice vyrovnané. V letošní soutěži je také třeba vyzdvihnout pěkný výběr dlouhých a nevšedních básní některých účinkujících.

Po poradě a sečtení bodů dospěla porota k těmto výsledkům:

1. místo -  Božena Lednická (4. B)

                 Natálie Kociánová (5. C)

2. místo – Anna Kirschnerová (4. B)

                 Šimon Koudelka (5. B)

3. místo – Marie Hudečková (4. A)

                 Kristýna Prášilová (5. C)

Vítězky obou ročníků Božena Lednická a Natálie Kociánová postupují do obvodního kola celostátní recitační soutěže, které se uskuteční 23. února v DDM M. Majerové.

Děkuji všem soutěžícím za pěkné výkony, zodpovědnou přípravu a kolegyním za spolupráci v porotě. Mgr. Michaela Červenková

FOTO_VIDEO Dne 1.2. 2018 jsme se opět zúčastnili soutěže SOŠ AHOL, která nás zavedla křížem krážem do Spojeného království, do historie i současnosti. I přes velkou nemocnost a změnou soutěžního týmu ještě v den soutěže, se náš osmičlenný soutěžní tým 7. – 9. ročníku pustil s odvahou a našimi znalostmi do soutěžního klání s nejlepšími 15 ostravskými školami.

Číst dál...

V úterý 30. 1. 2018 proběhlo školní kolo Olympiády v jazyce anglickém, kterého se zúčastnilo 14 žáků 6. - 9. ročníku.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích:

Číst dál...

V pátek 19. 1. 2018 proběhlo školní kolo Olympiády v jazyce německém, kterého se zúčastnilo 21 žáků tříd 7.A a 8.A.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích:

Číst dál...

Letošní ročník Matematické olympiády měl stejně nízkou účast jako loňský. Přihlásili se pouze dva žáci ze sedmdesáti páťáků – Přemysl Hastík (V. A) a Riana Václavíková (V. C). Třída V. B neměla žádného zástupce. Soutěžící v základním kole doma řešili šest matematických úloh, ve kterých nešlo pouze o dosažení správného výsledku, ale také o zaznamenání myšlenkového postupu při řešení. Každý příklad byl hodnocen známkou 1 – 3,

Číst dál...

Ještě před vánočními svátky, v úterý 19. prosince, se ve 14 hodin sešli v knihovně školy milovníci historie z devátých tříd, aby změřili své síly ve školní dějepisné soutěži s názvem První republika.

Číst dál...

Náhodný obrázek

 

 

Přihlášení

Hledání